Başkan Yardımcısı

Orhan PEHLEVAN

1982 yılında Trabzon’da doğmuştur. İlk, Orta ve Lise eğitimini Trabzon’da tamamlamıştır. 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksek Okulundan mezun olmuştur. Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında 2017 yılında (Hastane İşletmeciliği A.B.D) tamamlamıştır. Tez konusunu tükenmişlik ve iş doyumu arasındaki ilişkinin 112 Acil Sağlık Personeli üzerinde incelenmesi üzerine belirlemiştir. Halen Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünde Doktora eğitimine devam etmektedir. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünden 2018 yılında mezun olmuştur.

Mesleki deneyimi ise; memuriyet hayatına Siirt Eruh Merkez Sağlık Ocağında Sağlık Memuru olarak başlamış, daha sonra sırayla Ankara ve Rize İl Sağlık Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şubelerinde Sağlık Memuru olarak görev yapmıştır. 2008-2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde Birim Sorumlusu olarak görev yapmıştır. 2012 ile 2018 yılları arasında 6 yıl süreyle Ankara İl Sağlık Müdürlüğünde İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2018 yılında Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü olarak göreve başlamış, halen bu görevi yürütmektedir. Orhan Pehlevan evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yönetim Kurulu